Wirtualna wystawa prac Urszuli Pietras

Ze względu na pandemię koronawirusa, wszystkie galerie zostały zamknięte do odwołania. Pozostanie w domu nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych zajęć. Dla fanów sztuki przygotowaliśmy wirtualną wystawę prac artystów, którzy w przyszłości zaprezentują się

w  galerii PDK.

Dzisiaj mamy zaszczyt przedstawić Wam wybitną artystkę, jest nią URSZULA PIETRAS.

Pani Urszula ur. w 1954 r. w Czemiernikach. W 1973 r. ukończyła filologię polską na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie. Nauczyciel dyplomowany j. polskiego

w Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Po przejściu na emeryturę aktywnie włączyła się w działalność artystyczną. Uczestniczyła w malarskich plenerach rodzinnych (w latach 1994-96) zakończonych wystawami zbiorowymi, m.in. w Radzyniu Podlaskim oraz Białej Podlaskiej .W latach 2017-2018 brała także udział w plenerach „Dolina Tyśmienicy”. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i  kilku  indywidualnych, min. w Galerii WOK w Lublinie i w Galerii ROK w Radzyniu Podlaskim.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie.

Do jej ważniejszych sukcesów należą: w 2018 r. wyróżnienie za  prace w pastelu suchym  na XIV Ogólnopolskim Biennale  Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie i  w 2007 r. Nagroda Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, w szczególności edukacji teatralnej.

Posługuje się różnymi technikami: olejem, rysunkiem węglem i piórkiem, kolażem roślinnym. Najbardziej jednak fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości pasteli suchych Jej ulubione tematy są związane z  naturą, w szczególności pejzażem, dziko rosnącymi roślinami. Chętnie maluje kwiaty, ptaki, zwierzęta, rzadziej architekturę i portret.

Jest pasjonatką nordic walking i wypraw rowerowych. Dostrzegane podczas wędrówek i rajdów piękno przyrody utrwala w swoich pracach.

» Wirtualna wystawa

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top