Stałe formy działalności

Parczewski Domu Kultury oferuje dzieciom, młodzieży i dorosłym szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Organizuje zajęcia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rozrywkowym, które dają możliwość realizacji pasji artystycznych i poznawczych. Przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz rozwija uzdolnienia artystyczne. Priorytetowym zadaniem, które przyjęliśmy sobie do realizacji jest edukacja artystyczna dzieci i młodzieży w zakresie muzyki, plastyki i tańca. Każde zajęcia są wyjątkowe, poruszają inne aspekty życia kulturalnego i sprzyjają zdobywaniu różnych umiejętności. Realizujemy te zadania poprzez stałe formy działalności.

Stałe formy pracy PDK w roku 2024

 

Balet - 3 grupy – instruktor Olga Pikofska

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach 15.30 oraz 16.30.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 4 lat do 9 lat.

Akrobatyka – poniedziałek i środa godz. 16.00 zajęcia prowadzone przez Szkołę tańca i gimnastyki Diament Anna i Marek Łobacz.

Robotyka 7+ LAT - zajęcia podczas których dzieci będą eksperymentować w aż czterech obszarach. Robotyka LEGO, drukowanie 3D, elektronika, podstawy programowania. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 16.00.

PROGRAMOWANIE W MINECRAFT 8+ LAT - zajęcia wykorzystujące popularną grę aby uczyć. Na specjalnie zaprojektowanych mapach dzieci rozwiązują zagadki poznając w ten sposób zasady programowania języku Lua. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 17.00.

Koło Malarstwa Akwarelowego prowadzi instruktor Urszula Sawiuk wtorki godz. 17.00

Taniec nowoczesny - instruktor Martyna Seremak Zajęcia odbywają się wtorki w godzinach 15.45 – 19.00 w trzech grupach wiekowych – dzieci w wieku od 6l do 15l.

Zumba  i Pilates instruktor Sylwia Szczesna

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 18.00 – 20.00

Koło szachowe - instruktor Marian Michaluk

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w czwartek godz. 16.00. Celem koła jest nauka gry w szachy oraz zapewnienie ciekawych form spędzania wolnego czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Zajęcia plastyczno- rękodzielnicze – instruktor Joanna Filipek

Zajęcia odbywają się w piątki o godzinie. 16.00 oraz 17.00 w dwóch grupach wiekowych. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 do 15l.

Zajęcia wokalne- emisja głosu - instruktor Piotr Wójcik

Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 17.00 oraz 18.00 w dwóch grupach wiekowych. Zajęcia rozwijają umiejętności wokalne. Pod okiem instruktora wokaliści uczą się zasad emisji głosu, dykcji i podstaw muzycznych.

Koło modelarskie – instruktor Jacek Piętowski

Spotkania odbywają się 2 razy w tygodniu we wtorki i czwartki w modelarni, która mieści się w budynku SP.nr.3 w Parczewie. W godzinach 16.00-18.00

Nauka gry na gitarze - instruktor Lechosław Tarkowski

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki, są  to zajęcia indywidualne.                              

Koło Regionalne – Złota Jesień kierownik Teresa Oleszczuk

Spotkania Koła odbywają się w każdą środę w sali PDK 11 listopada 62

Klub Hobbystyczny – kierownik Alina Krupa

Spotkania klubu odbywają się w poniedziałki w godzinach 18.00 – 20.00. W programie zajęć: robótki ręczne, biżuteria, decoupage, quilling, bibułkarstwo, papierowa wiklina, filcowanie, frywolitka.

Kapela Podwórkowa "TAAKA PAKA" – kierownik Piotr Dykas

Przy PDK działa Kapela Podwórkowa "TAAKA PAKA". Zespół liczy 7 osób. Zespół powstał w Parczewie w 1974r., jego celem jest propagowanie folkloru miejskiego. Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki w godzinach 18.00 - 20.00.

Zespół poezji śpiewanej „ Alegoria” - opiekun Lechosław Tarkowski

Zespół liczy 5 osób. Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w środy. Liderem grupy, kompozytorem i autorem większości tekstów jest Andrzej Chodacki.

Zespół rockowy „Progress”- opiekun Lechosław Tarkowski

Zespół liczy 5 osób. Zajęcia zespołu odbywają się raz w tygodniu w czwartki.

Zespół ludowy z Tyśmienicy – Instruktor Emilia Tarkowska. Próby zespołu odbywają się w świetlicy wiejskiej w Tyśmienicy.

Biuletyn
Zakup wyposażenia
Projekt Zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Sponsorzy
Polecamy

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top