Black & White

Paulina Melko

Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie. W 2013 roku obroniła dyplom ze specjalizacji Zabawkarstwo. Aktualnie słuchaczka Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania w Lublinie na kierunku: Tkanina i Projektowanie Ubioru. Zajmuje się rysunkiem, w którym dominuje silny realizm, oraz grafiką. Od zawsze jej ulubioną tematyką są portrety. Jej dorobek artystyczny można podzielić na dwa
okresy:
Okres Biały: Czas, w którym w pracach artystki dominowały charakterystyczne elementy: białe tło, delikatna kreska i ostry modelunek światłocieniowy. Postaci mają wokół siebie dużo przestrzeni i światła, przez co prace stają się lekkie w odbiorze.
Okres Czarny: Białe tło w pracach zostało zastąpione szarościami lub czernią. Postaci nie mieszczą się w kadrze, co potęguje nastrój niepokoju. Grafiki nacechowane są silną symboliką nawiązującą do różnych kultur i religii. Dominuje w nich idealizacja i nacisk na szczegółowość.

Robert Sidorowicz

Urodził się w 1995 roku, w Kraśniku. Uczeń czwartego roku Liceum Plastycznego w Nałęczowie, na specjalizacji: Meblarstwo.
Artysta, plastyk i muzyk, od zawsze interesuje się fotografią. W jego zdjęciach dominują portrety, choć sam zajmuje się także pejzażem, martwą naturą jak i abstrakcją.
Jego zdjęcia nacechowane są niekonwencjonalnym kadrowaniem i podejściem do tematu. Monochromatyczność prac wprowadza w złowrogi nastrój. Zdjęcia, przez zawarte w nich kontrasty przenoszą odbiorcę w świat głębokich przemyśleń, które towarzyszyły artyście w momencie naciśnięcia spustu migawki. Uchwycony na fotografiach ruch jest niczym jego wizytówka, przypomina obraz namalowany światłem i ciemnością.
Autor przede wszystkim stara się uchwycić emocje swych modeli, tworząc portrety czysto psychologiczne.
Od roku współpracuje z Gabrielą Grzesiak tworząc muzyczny duet. Gitarzysta, ale też rysownik i projektant zafascynowany jest lutnictwem. Sam pracuje nad budową gitar i innych instrumentów.

PLAKAT3 01

» Fotoreportaż

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top