XV Ogólnopolski Zlot Kapel Podwórkowych

Zadaniem Zlotów jest chronienie i pielęgnowanie tych wszystkich wartości, które wiążą się ze stylem, repertuarem i swoistą atmosferą występów kapel podwórkowych. Rytmy podwórkowych piosenek jeszcze dziś dźwięczą w uszach mieszkańców Parczewa, a to za sprawą 11 zespołów, które wzięły udział w tegorocznym XV Ogólnopolskim Zlocie Kapel Podwórkowych.

W dniu 26 czerwca 2010r. na scenie MOSiR wystąpili: „Szczebrzeska Kapela Podwórkowa”, „Cianto” z Rzeszowa, „Beka” z Przeworska, „Grupa Romana” z Częstochowy, „Śląskie bajery” z Ornontowic, „Wygibusy”z Biłgoraja, „Rzemyki” z Józefowa, „Sztama” z Pasłęka, „Andrusiki” z Andrychowa oraz „Taaka Paka” z Parczewa, która rozpoczęła prezentacje. Następnie każda z zaproszonych kapel zaprezentowała kilkunastominutowy program, który oceniał znakomity znawca tego gatunku muzyki – etnomuzykolog Kazimierz Miler. Wszystkie zespoły przyjmowane były przez publiczność z entuzjazmem i serdecznością. Repertuar Kapel przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności, która znakomicie bawiła się przy skocznej muzyce. Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył na ręce kierowników zespołów Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki.

XV Zlot Kapel uświetnił występem znakomity artysta Janusz Laskowski, autor, wykonawca, aranżer i kompozytor wielu utworów. Jego koncert przyciągnął zarówno starszych, jak i młodszych zwolenników jego twórczości. Większość słuchaczy mogła zanucić z artystą "Beatę z Albatrosa", "Kolorowe jarmarki", "Świat nie wierzy łzom" czy "Żółty, jesienny liść". Pogoda w tym roku dopisała, co usatysfakcjonowało licznych fanów artysty oraz miłośników Kapel Podwórkowych.

Tegoroczny Zlot Kapel Podwórkowych został zorganizowany przy wsparciu finansowym województwa Lubelskiego oraz przy współpracy z instytucjami z Parczewa: z Urzędem Miejskim, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, Restauracją „Alma”, MOSi R, Hutą Szkła Gospodarczego, Komendą Powiatową Policji i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

 

Parczewski Dom Kultury serdecznie dziękujemy sponsorom i przyjaciołom za pomoc w organizacji imprezy.

» Fotoreportaż

 

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top