Święto Kultury Ziemi Parczewskiej

W dniu 24 października 2010r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbyło się Święto Kultury Ziemi Parczewskiej - Parczew 2010 zorganizowane przez Zarząd Powiatu Parczewskiego.
W czasie imprezy został rozstrzygnięty ogłoszony przez organizatorów konkurs "Nasza gmina wizytówką Powiatu Parczewskiego", podczas którego reprezentacja Gminy Parczew zajęła I miejsce.

    Na ocenę konkursową składały się następujące elementy konkursowe:
  • Najatrakcyjniejsze stoisko promocyjne gminy z lokalnymi produktami kulinarnymi i możliwością degustacji;
  • Występ wytypowanego zespołu śpiewaczego lub obrzędowego z terenu gminy;
  • Występ typowanego "Młodego talentu" z terenu gminy.

Na stoisku Gminy Parczew znalazły się obrazy "igłą malowane" dwóch hafciarek z Koła Haftu Krzyżykowego działającego przy PDK Pani Mieczysławy Januszek i Aliny Krupy, wyroby Huty Szkła Gospodarczego w Parczewie, oraz rzeźba i rękodzieło ze zbiorów Parczewskiego Domu Kultury. Odbyła się także degustacja: miodów, wyrobów cukierniczych oraz nalewek wykonanych przez Mieczysławę Januszek według najstarszych receptur.
W prezentacjach artystycznych udział wzięli: Parczewska Kapela Podwórkowa " Taaka Paka" promując folklor miejski, w kategorii "Młody Talent" Gminę Parczew reprezentowały dwie uczennice z parczewskich szkół: Olę Mierz mogłyśmy podziwiać w gimnastyce artystycznej, a druga reprezentantka w tej dziedzinie Alicja Dokudowiec wykonała własny układ choreograficzny do muzyki z filmu "Różowa Pantera".
W konkursie uczestniczyły wszystkie gminy z terenu Powiatu Parczewskiego.
Wszystkim tym, którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu składamy serdeczne i gorące podziękowania.

Parczewski Dom Kultury 21-200 Parczew ul. Bema 5 tel: 833 551 245

top